WellnessPRO Club

Dla twarzyJak dbać o cerę normalną ?
Jak dbać o cerę normalną ?

Wśród rodzajów cer, wyróżniamy 4 podstawowe typy: normalną, tłustą, suchą i mieszaną. Najłatwiejsza w pielęgnacji jest cera normalna. Jednakże czy któraś z kobiet nie ma żadnych problemów ze skórą? Otóż niestety nie. Często brakuje trochę do ideału…Ten rodzaj cery na pewno chciałaby posiadać każda kobieta, gdyż jest typem najmniej wymagającym. Posiadają go najczęściej dzieci do czasu wystąpienia u nich dojrzewania i zmian hormonalnych w organizmie.


Cera normalna w dotyku jest gładka i napięta, posiada jednolity kolor i brak tendencji do przesuszania lub przetłuszczania skóry. Jest dobrze nawodniona i odżywiona, posiada delikatny satynowy połysk. Nie występuje tu problem z zaczerwienieniem , widocznymi naczynkami, pieczeniem, swędzeniem czy ściąganiem skóry. Nie łuszczy się, nie ma widocznych rozszerzonych porów, dobrze reaguje na czynniki atmosferyczne takie jak wiatr, słońce, mróz oraz wodę i mydło w codziennej pielęgnacji. Nie posiada przebarwień ani zmian barwnikowych. Jest idealna….


Wśród osób dorosłych cera normalna występuje naprawdę bardzo rzadko. Co zrobić by jak najdłużej się nią cieszyć? Jak powinna wyglądać pielęgnacja takiej cery?.


Najważniejsze jest utrzymanie równowagi, czyli nie należy jej ani za bardzo wysuszać ani natłuszczać. Należy dbać o to, aby jej prawidłowy stan utrzymać jak najdłużej. W przypadku młodej skóry normalnej wystarczy odpowiednia codzienna pielęgnacja. Należy używać preparatów z przeznaczeniem dla tej skóry. Cera powinna być codziennie oczyszczana z zanieczyszczeń i makijażu za pomocą mleczka, żelu lub płynu micelarnego z dodatkiem naturalnych olejków i kwasu hialuronowego, które chronią skórę przed nadmierną utratą wody. Powinny to być delikatne produkty o działaniu łagodzącym i nawilżającym. Po każdym kontakcie skóry z wodą ważne jest użycie toniku bez dodatku alkoholu aby przywrócić prawidłowe pH skórze z dodatkiem naturalnych składników np. olejku z drzewa oliwkowego, kwasu hialuronowego, olejku arganowego. Kremy nawilżające powinny być bogate w ekstrakty np. z aloesu, alg czy gliceryny lub euceryny. Również maseczki nawilżające i odżywcze będą zapobiegały przesuszaniu i uzupełnią chwilowe niedobory wody w naskórku, zmiękczą i uelastycznią naskórek.

Ważne jest aby nie myć buzi mydłami o pH zasadowym, gdyż mogą silnie podrażnić a nawet przesuszyć cerę normalną. Bardzo ważne jest korzystanie z kremów z filtrem UV, o filtrach: minimum 15 zimą, a 30 latem, które chronią ją przed podrażnieniem spowodowanym niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.


Warto pamiętać o tym aby nie dopuścić do przekształcenia cery normalnej w suchą, aby temu zapobiec warto również korzystać z zabiegów nawilżających w gabinecie kosmetycznym.


Prawidłowa pielęgnacja pozwoli cieszyć się nieskazitelną cerą na długo…


Zapraszamy na naszą stronę internetową https://wellnessproclub.pl/, a przede wszystkim do naszego ośrodka WellnessPRO Club Aroniowa 6 w Lublinie, gdzie mogą Państwo skorzystać z bezpłatnych konsultacji kosmetologicznych i uzyskać poradę jak najlepiej dbać o swoją cerę.


Zapraszamy serdecznie 

Więcej
artykułów

Up

Zapraszamy do WellnessPRO Club – świata piękna, relaksu i zdrowego stylu życia.

WellnessPRO Club

ul. Aroniowa 6, Lublin
www.wellnessproclub.pl

tel. 81 473 63 06
e-mail: wellnessproclub@wp.pl
fb: Wellnesspro Club