WellnessPRO Club

Dla twarzyJak nieinwazyjnie wyprasować zmarszczki?
Jak nieinwazyjnie wyprasować zmarszczki?

Na pewno każda kobieta około 40 roku życia się nad tym zastanawia…


Tak naprawdę jest na to kilka sposobów. Mniej lub bardziej inwazyjnych ale , działających i co najważniejsze nie naruszających ciągłości tkanek i skóry jak w przypadku liftingu chirurgicznego, który wymaga rekonwalescencji po zabiegu.


Prąd, fale, ciepło… czyli Fala Radiowa Frakcyjna jest rewelacyjnym uzupełnieniem wszelkich zabiegów medycznych. Rekomendują ją sami lekarze medycyny estetycznej. Najczęściej polecana jest Klientkom w celu zagęszczenia, ujędrnienia i napięcia skóry.Sam zabieg jest bezbolesny i przyjemny. Polega na przesuwaniu głowicy centymetr po centymetrze w obszarze zabiegu dwukrotnie wykonując pojedyncze strzały. W trakcie zabiegu można odczuwać ciepło, czasami lekkie ukłucia. Radiofrekwencja (RF), dzięki zastosowaniu fal radiowych, pomaga w bezbolesny sposób przeciwdziałać luzowaniu się wiązań kolagenowych. Przebudowuje ich strukturę, przywracając skórze utraconą jędrność i likwidując zmarszczki. Jej najważniejszą zaletą jest to, że skutecznie działa w tych miejscach, gdzie do tej pory potrzebny był skalpel, dlatego metoda nazywana jest liftingiem bez skalpela.


Włókna, które w procesie starzenia ulegają wydłużeniu i poskręcaniu, poddane działaniu fal radiowych stają się bardziej sprężyste i elastyczne.Efektem działania fali radiowych jest wyraźna redukcja zwiotczeń, podniesienie owalu twarzy, likwidacja tzw. chomiczków, kurzych łapek, opadających powiek i podbródka. Fale mają właściwości liftingujące i odmładzające skórę. Tkanki są dotlenione i odżywione, a skóra ma wzmocnioną odporność na czynniki zewnętrzne. RF poprawia krążenie krwi i limfy, co ma pozytywny wpływ na wszystkie tkanki ciała. Pierwsze zmiany klienci zauważają po 2-3 zabiegach, a pełny efekt serii będzie widoczny miesiąc po zakończeniu ostatniego zabiegu z serii. Ostatecznie nastąpi gruntowna przebudowa struktury skóry i jej odmłodzenie. https://wellnessproclub.pl/zabiegi-specjalistyczne/

Na lifting również stosuje się igiełki, czyli mezoterapię mikroigłową. Zabieg polegający na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy mechanicznej stymulacji. Wyobraź sobie zabieg, podczas którego specjalistyczna głowica z kilkudziesięcioma mikroigiełkami delikatnie nakłuwa naskórek Twojej twarzy. Te mikronakłucia pobudzają i stymulują naskórek. To powoduje, że jego przepuszczalność zwiększa się wielokrotnie, a dzięki temu Twoja skóra jest gotowa na przyjęcie specjalnie skoncentrowanych koktajli i to na idealnej głębokości. Użyte składniki aktywne w koktajlach to Rona Care, opatentowany związek pozwalający chronić skórę przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi (wiatr, słońce, zanieczyszczenia, ekstremalne temperatury) od naskórka poprzez skórę właściwą. Aktywny Syn-Hycan (syntetyczny tripeptyd) – zmniejsza napięcie mięśni powodujące zagniecenia skóry, jest to tripeptyd, pobudza produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego, co w widoczny sposób zwiększa napięcie i elastyczność skóry. Matrixyl 3000 – aktywuje własne procesy naprawcze skóry i skutecznie niweluje zmarszczki. Dzięki temu zabiegowi Twoja skóra zyskuje ujędrnienie, zmarszczki mimiczne zaczynają się redukować, a cały owal i kontur twarzy ulega zauważalnej poprawie. Olbrzymią zaletą tego właśnie zabiegu jest to, że Twoja skóra sama zaczyna produkować kolagen dzięki składnikom aktywnym i mikronakłuwaniom.https://wellnessproclub.pl/zabiegi-specjalistyczne/
 
Mezoterapia ultradźwiękowa to bezinwazyjna metoda odmładzania skóry, w której transport substancji czynnych w głąb skóry właściwej umożliwiają pole elektryczne i fale ultradźwiękowe. Wykorzystujemy tu specjalną głowicę dzięki której ułatwione jest przenikanie kosmetyków poprzez otwarcie kanałów przy zastosowaniu potencjałów elektrycznych oraz określonych rodzajów przebiegów. Impulsy elektryczne ułatwiają i wzmagają wnikanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. . Celem zabiegu jest pobudzenie tkanki skórnej do wytwarzania kolagenu i elastyny. Substancje aktywne stosowane są w formie mieszaniny, zwanej koktajlem, dobranym indywidualnie do potrzeb skóry. Zazwyczaj jest to nawilżający kwas hialuronowy i peptydy odpowiedzialne za młody wygląd skóry. Są to Matrixyl 3000 jeden z najbardziej znanych składników anti-aging o bardzo wysokiej skuteczności przeciwzmarszczkowej. Jego główne działania to: zwiększenie kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego w naskórku, zapobieganie starzeniu się skóry oraz zmniejszenie zamarszczek. Kolejny peptyd to Adifill Peptide, który wspaniale sprawdza się przy skórach pozbawionych jędrności szczególnie w okolicach pod oczami, zwiększa ilość tkanki tłuszczowej w tych miejscach, w których jest potrzebna (wokół ust, oczu), dzięki czemu skóra jest bardziej napięta. Stosowany jest również Heksapeptyd Botox Like to nowoczesny, nietoksyczny peptyd, który przenika do głębszych warstw skóry, ma siłę działania zbliżoną do botoksu, ale jest bezpieczny i łagodny dla skóry, rozluźnia mięśnie twarzy zapobiegając tworzeniu się nowych zmarszczek mimicznych i wygładzając istniejące. Impulsy elektryczne i ultradźwiękowe przy mezoterapii docierają nie tylko do położonych głęboko warstw skóry, lecz także, poprzez błonę komórkową do wnętrza komórek. Komórki zostają również dodatkowo pobudzone do aktywności, objawiającej się lepszym wchłanianiu dostarczonych im w postaci roztworu składników. Wprowadzone w jego trakcie substancje działają jeszcze do 48 godzin po zabiegu. Po zabiegu zmarszczki zostają wypełnione a skóra nawilżona i promienna.


Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem bezbolesnym, w trakcie jego wykonywania pojawić się może jedynie lekkie uczucie mrowienia. Po zabiegu można od razu wrócić do normalnego trybu życia. Po około 8 do 10 zabiegów nieinwazyjnej mezoterapii ultradźwiękowej jesteśmy w stanie osiągnąć efekty porównywalne do zabiegu inwazyjnej mezotarpii igłowej.

Złuszczanie, rewitalizacja, pozbycie się starych i pojawienie nowych komórek…. czyli popularne kwasy. Stosowane są również w celu odmłodzenia skóry. Dają wspaniałe efekty przy skórze zmęczonej – miękkości, jędrności, wygładzenia. Zabieg przeprowadza się od jesieni do wiosny, a w trakcie kuracji unikamy promieni słonecznych i stosujemy wysokie filtry UV. Jest to bezbolesna i bezpieczna metoda odmładzania i rewitalizacji skóry. Udowodniono, że kwasy AHA powodują zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny w skórze, a co za tym idzie, wygładzenie zmarszczek i poprawę elastyczności skóry. Działanie kwasów owocowych polega na złuszczaniu martwych, zrogowaciałych komórek. Dzięki temu również tworzą się nowe, świeże komórki zapewniające jędrność skórze. Efektem takiej kuracji jest naturalny peeling, który daje efekt oczyszczonej, rozjaśnionej i świeżej skóry z mniej widocznymi zmarszczkami.
 
Ostatnia rzecz, czyli typowy zabieg pielęgnacyjny, dający natychmiastowy efekt czyli tzw. bankietowy. Bez użycia aparatury, prądów, a jedynym narzędziem są ręce kosmetyczki oraz produkty ze składnikami aktywnymi. Taki zabieg posiada firma Phyris dostępna w naszym salonie. A zabiegiem z efektem „wow” jest Phyris Total Lift https://wellnessproclub.pl/zabiegi-specjalistyczne/. Jest on dedykowany dla każdego rodzaju cery. Wskazany dla skór z widocznymi oznakami upływającego czasu, w szczególności dla zwiotczałej, zmęczonej i poszarzałej skóry twarzy. Magiczny rytuał zabiegu napina i wygładza powierzchnię skóry, skutecznie stymulując odnowę komórek. Masaż wzmacnia elastyczność i jędrność, przywracając skórze jej naturalny blask. Specjalnie dobrane produkty do wykonania tego zabiegu gwarantują dostarczenie optymalnej ilości substancji aktywnych, które poprawiają strukturę włókien kolagenowych przywracając skórze utraconą sprężystość i napięcie mięśniowe. Widocznie poprawia owal i kontur twarzy oraz zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie.
Bez wątpienia każda forma stymulacji przeciwdziała procesom starzenia się skóry mobilizując ją do pracy oraz w pewnym stopniu cofa powstałe już zmiany. Niestety po 25 roku życia ilość kolagenu- białka młodości, zaczyna w naszej skórze z każdym rokiem ubywać. Dlatego warto zadbać o to by stymulować naszą skórę do produkcji nowych, świeżych włókien i dzięki temu zapobiegać procesom starzenia.


Jeśli po przeczytaniu tego tekstu nasuwają Wam się pytania zapraszamy do naszego ośrodka WellnessPRO Club – ul. Aroniowa 6 w Lublinie, gdzie możecie skorzystać z nieodpłatnych konsultacji kosmetologicznych.


Zapraszamy serdecznie.

Więcej
artykułów

Up

Zapraszamy do WellnessPRO Club – świata piękna, relaksu i zdrowego stylu życia.

WellnessPRO Club

ul. Aroniowa 6, Lublin
www.wellnessproclub.pl

tel. 81 473 63 06
e-mail: wellnessproclub@wp.pl
fb: Wellnesspro Club