WellnessPRO Club

Dla ciałaOdwieczne zmartwienie -CELLULIT-
Odwieczne zmartwienie -CELLULIT-

Odwieczne zmartwienie – CELLULIT.

Cellulit – która z nas go nie doświadczyła?

Jest bardzo mało takich kobiet na świecie, które nie mają problemu z cellulitem i wbrew pozorom dotyka on naprawdę bardzo szczupłe i młode osoby.

Cellulit pojawią się najbardziej w okolicach ud i pośladków. Niektórzy borykają się z nim również na brzuchu i ramionach bądź też na łydkach. Przeróżne diety, ćwiczenia, hektolitry magicznych balsamów, po których wszystko ma zniknąć w mgnieniu oka.

Przerabiamy to wszystko raz z lepszym, a raz gorszym rezultatem, ale nigdy raz na zawsze. Pytanie: jak się go pozbyć?

Na początek trochę informacji:

Cellulit dotyka około 80%, a nawet 90% kobiet w pewnym momencie ich życia. Mimo, iż nie jest chorobą to jest to problem niezwykle ważny, gdyż często jest powodem kompleksów czy niskiej samooceny. Większość z nas znakomicie wie jak wygląda cellulit i jak go rozpoznać.

Cellulit objawia się pofałdowaniem skóry i pojawieniem się w tkance podskórnej nieregularnych zgrubień i guzków, które czasami dają dolegliwości bólowe. W przypadłości tej, w tkance podskórnej dochodzi do zaburzenia (zachwiania) proporcji pomiędzy tkanką łączną, a tkanką tłuszczową. W przypadku cellulitu, obserwuje się nadmierne gromadzenie się wody, produktów przemiany metabolicznej, a przede wszystkim tkanki tłuszczowej, która rozkłada się nierównomiernie, a skóra w miejscu jej nagromadzenia staje się gąbczasta, o nierównomiernych zgrubieniach i guzkach, przypominająca powierzchnię pomarańczy (stąd określenie „skórka pomarańczowa”).

Cellulit – przyczyny powstawania cellulitu

Jest wiele czynników sprzyjających powstawaniu cellulitu. Przyczyny cellulitu można podzielić na: genetyczne, hormonalne, środowiskowe, przyjmowane leki oraz wynikające ze starzenia się organizmu (wieku).

Czynniki genetyczne:

– grubość i kolor skóry (cellulit dotyczy głównie osób z białą skórą, ponadto osoby z cienką skórą i jasną karnacją mają większe prawdopodobieństwo wystąpienia cellulitu ze względu na delikatną budowę skóry);

– płeć żeńska;

– typ budowy ciała – rozkład tkanki tłuszczowej (osoby z wąskimi ramionami i szerokimi biodrami mają większą tendencję do powstawania cellulitu, natomiast wysokie osoby o długich kończynach i wąskich biodrach nie mają praktycznie żadnych predyspozycji do jego pojawienia się);

– skłonność do występowania niewydolności żylnej;

– występowanie cellulitu w rodzinie (jeśli u mamy czy babci występuje cellulit, to jest duże prawdopodobieństwo, że nas też ten problem dotknie);

Czynniki hormonalne:

– nadmiar estrogenów (zbyt wysoki stosunek estrogenów do progesteronu, wysoki progesteron predysponuje do tworzenia się obrzęków);

Czynniki środowiskowe:

– zła dieta – nadmiar tłuszczów, węglowodanów i soli w diecie;

– odwodnienie organizmu;

– siedząca lub stojąca praca (zmniejszenie masy mięśniowej na korzyść tkanki tłuszczowej, zmniejszenie wydajności pompy mięśniowej w kończynach dolnych – uczucie ciężkich nóg) oraz brak aktywności fizycznej;

– używki – alkohol i papierosy zmniejszają przepływ krwi i osłabiają naczynia, uszkadzają włókna kolagenu i elastyny, a także zakłócają syntezę kolagenu;

– noszenie obcisłych ubrań i bielizny;

– noszenie butów na wysokim obcasie;

Stan zdrowia i stosowane leki:

– zaburzenia układu krążenia i układu limfatycznego;

– przebyte lub aktualnie toczące się w organizmie choroby (np. zaburzenia hormonalne, choroby nerek, serca i płuc);

– niektóre dolegliwości układu nerwowego i trawiennego (np. długotrwała depresja i stres wpływają na poziom katecholamin i sprzyjają rozwojowi cellulitu);

– preparaty antykoncepcyjne;

– HTZ;

– preparaty przeciwhistaminowe stosowane w alergiach;

– beta blokery stosowane w leczeniu chorób układu krążenia;

– preparaty stosowane w nadczynności tarczycy.

Wiek – wraz z wiekiem skóra starzeje się i wiotczeje – włókna tkanki łącznej tracą swą sprężystość.

Aby zlikwidować cellulit lub zminimalizować go do minimum, należy przyjąć do wiadomości następujące zasady:

– leczenie cellulitu musi być kompleksowe i wielokierunkowe;

– ponadto jest to proces długotrwały, który będzie wymagał od nas systematyczności i wytrwałości, a także pewnych wyrzeczeń i nowych nawyków,

– wymaga także zaakceptowania samego siebie – łatwiej jest nam wtedy z tym walczyć.

Aby osiągnąć dobry efekt terapii antycellulitowej, należy wytyczyć pewne cele postępowania, a mianowicie:

– likwidacja tkanki tłuszczowej;

– usunięcie nagromadzonych metabolitów;

– przywrócenie prawidłowego krążenia krwi i odpływu limfy;

– przywrócenie właściwego napięcia mięśni;

– przywrócenie właściwej elastyczności i jędrności skóry.

Likwidacja cellulitu jest to działanie na wielu płaszczyznach – począwszy od wprowadzenia intensywnego ruchu, odpowiedniej diety z ograniczeniem soli i cukru, poprzez specjalistyczne zabiegi wyszczuplające w gabinetach, masaże drenujące, odchudzające, kończąc na odpowiednich kosmetykach do walki z cellulitem.

Kiedy nasze “domowe” metody zawodzą, a cellulit jak był, tak jest, to warto zapukać o pomoc do specjalistycznego gabinetu kosmetycznego. Tam dowiemy się, podczas konsultacji, w jakim stadium jest nasz cellulit i tkanka tłuszczowa, poznamy najlepsze metody walki z niedoskonałościami naszego ciała i plan działania aby jak najszybciej zobaczyć efekty.

Jak wiadomo metody łączone działają najlepiej, dlatego warto skupić się na kilku bodźcach działania przeciw tkance tłuszczowej.

Dzisiejsza kosmetologia oferuje bogaty wachlarz działania, tylko co wybrać?

Najpopularniejsza od paru sezonów jest:

–Endermologia – intensywny masaż próżniowy, podczas którego rozbijamy stwardniałą tkankę tłuszczową i niwelujemy cellulit. U nas endermologia wzbogacona jest dodatkowo o laser biostymulujący, który wpływa na produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny, przez co dodatkowo odmładza skórę.

–Liposukcja ultradźwiękowa – energię ultradźwięków nakierowuje się bezpośrednio na tkankę tłuszczową, której chcemy się pozbyć. Jest to na tyle precyzyjne, że nie działa na otaczające tkanki. Niweluje tkankę tłuszczową i cellulit. U Nas wykonywane jest to certyfikowanym urządzeniem CAVI-LIPO. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

https://portal.abczdrowie.pl/liposukcja-kawitacyjna

–Krolipoliza – działanie niską temperaturą poniżej 10 stopni C na tkankę tłuszczową, co prowadzi jednorazowo do obumarcia ok 20-30% na obszarze poddanym zabiegowi. Działanie przez zamrażanie.

https://www.wellnessproclub.pl/

– Liporadiologia – metoda łączona przy jednym zabiegu. Masaż próżniowy połączony z działaniem zasysania, fali radiowej, światła LED, lasera biostymulującego. Urządzenie na którym przeprowadzamy zabiegi u nas to Liporadiologie Vinci II. http://www.liporadiologie.com/pl-cotojestliporadiologie-strona-2.html

–Elektrostymulacja – tzw. ćwiczenia bierne, czyli podczas zabiegu nasze mięśnie wykonują pracę jak podczas kilkugodzinnego treningu na siłowni. 

Do tematu cellulitu trzeba podejść mądrze, poradzić się doświadczonego specjalisty, ponieważ całość wymaga dyscypliny, czasu i pieniędzy.

Nasz wygląd gwarantuje nam dobre samopoczucie, zadowolenie, akceptację i pewność siebie.

Każda z metod będzie skuteczna, jeśli będzie dobrze dobrana do naszych potrzeb, a my z czystym sumieniem, w trakcie zabiegów będziemy trzymać dietę wspomaganą ruchem fizycznym i zapewnieniem odpowiedniego nawodnienia organizmu.

Nie odwlekajcie decyzji o zabiegach w czasie, ponieważ wszystkie należy powtarzać regularnie w serii zabiegowej, aby dały satysfakcjonujące rezultaty. Taka seria to 8, 10 lub nawet 14 zabiegów powtarzanych raz na tydzień, dwa razy w tygodniu lub raz na miesiąc. Łatwo policzyć, jak długo zajmie nam cały pakiet zabiegów i jest to od 2 miesięcy do pół roku regularnych zabiegów.

Dlatego tak ważne jest poważne podejście do podjęcia decyzji o serii zabiegów. Wymaga to od nas systematyczności, dobrej organizacji i przestrzegania wszelkich zaleceń, głównie dotyczących odpowiedniej diety i ruchu.

Zdyscyplinowane osoby, szybko zobaczą rezultaty swoich wysiłków, a efekt końcowy często jest powalający.

Warto myśleć o sobie i inwestować w siebie, bo szczęśliwa kobieta to zadowolona, pewna siebie, dobrze czująca się we własnej skórze. A jak wiadomo dobre samopoczucie przekłada się na relacje w rodzinie jak i z innymi osobami.

Nie zastanawiaj się od czego zacząć. Przyjdź do nas, a porozmawiamy, podpowiemy, ułożymy plan dla Ciebie.

Zapraszamy do nas na darmowe konsultacje zabiegowe. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości, dobierzemy najlepsze dla Ciebie zabiegi, abyś na lato była zadowolona ze swojej nowej sylwetki.

 Zapraszamy 

Aleksandra Głuszek.

Więcej
artykułów

Up

Zapraszamy do WellnessPRO Club – świata piękna, relaksu i zdrowego stylu życia.

WellnessPRO Club

ul. Aroniowa 6, Lublin
www.wellnessproclub.pl

tel. 81 473 63 06
e-mail: wellnessproclub@wp.pl
fb: Wellnesspro Club