WellnessPRO Club

Dla twarzyJaka jest i czego wymaga skóra mężczyzn?
Jaka jest i czego wymaga skóra mężczyzn?

Jaka jest i czego wymaga skóra męska? Czy o nią też należy zadbać? Z jakich zabiegów powinien korzystać mężczyzna w gabinecie kosmetycznym?


Męska skóra jest grubsza i mocniejsza od kobiecej. Dlatego jest bardziej szorstka i odporna na zranienia. Grubszy jest naskórek jak i skóra właściwa, w której włókna kolagenu i elastyny są ściślej związane niż u kobiet przez co skóra męska wolniej się starzeje, a głębokie zmarszczki pojawiają się znacznie później niż u kobiet. Za to przez dużą aktywność mięśni przywłosowych dość wcześnie pojawiają się zmarszczki mimiczne. W męskiej skórze jest więcej gruczołów łojowych. Dzięki temu jest grubsza warstwa sebum i lepsza ochrona hydro-lipidowa przed czynnikami zewnętrznymi. Mężczyźni lepiej się opalają przez większą ilość melanocytów w skórze co również wiąże się z ryzykiem przebarwień.


Ze względu na nad reaktywne gruczoły łojowe w męskiej skórze, niezbędne są zabiegi oczyszcząjaco- regulujące. W formie złuszczenia grubszej warstwy rogowej warto wykonać w salonie kosmetycznym – mikrodermabrazję, peeling kawitacyjny czy peeling chemiczny. Stosowanie również odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych z maskami i ampułkami ze składnikami aktywnymi regulującymi aktywność gruczołów łojowych pozytywnie wpłynie na wygląd skóry.


Bardzo ważna jest również dolna część twarzy poddawana działaniu maszynki. Jest to wrażliwe i wymagające miejsce na twarzy. Istotne jest ,aby na co dzień jak i w gabinecie kosmetycznym złagodzić dyskomfort związany z goleniem taki jak: suchość, zaczerwienienie czy wrastanie włosków. Wstrzymanie się z goleniem i stosowanie profesjonalnych zabiegów z peelingami z kwasami owocowymi na te część twarzy dobrze wpłynie. Kwasy działają antybakteryjnie i sebostatycznie oraz zmniejszają zapalenie mieszków włosowych. Przy nad reaktywnej ilości gruczołów łojowych i dużej ilości zaskórników możemy wykonać oczyszczanie manualne. Nie zapominając o męskich zmarszczkach warto wspomnieć o zabiegach anti-aging takich jak: mezoterapia mikroigłowa czy frakcyjna fala radiowa , których działanie zachowa jak najdłużej młody wygląd męskiej skóry.


Również producenci kosmetyczni coraz bardziej przywiązują wagę do pielęgnacji cery mężczyzn. Przygotowując gotowe linie kosmetyków ze składniki aktywnymi pożądanymi dla tego typu cery. Żel lub pianka do golenia zawierają składniki nawilżające i łagodzące, takie jak: wit. E, aloes, pantenol, masło kakaowe czy rumianek. Zaś kremy do codziennej pielęgnacji działają antyrodnikowo zawierając witaminę C, z grupy B czy minerały takie jak cynk.


Codzienna pielęgnacja męskiej skóry powinna być prosta i nie skomplikowana , co wypływa z męskiej natury. Zadbany mężczyzna powinien stosować kosmetyki przeznaczone do golenia, krem nawilżający, krem do stóp, do dłoni i krem z filtrem przeciwsłonecznym. Są one lekkie i szybko się wchłaniają. Kremy i balsamy powinny być nawilżające, jeśli skóra się wysusza i jest wrażliwa. Zaś do cery łojotokowej i trądzikowej nie używać kosmetyków wysuszających, które nasilają wydzielanie łoju. W takich przypadkach korzysta się z preparatów matujących i pochłaniających sebum, a jednocześnie nawilżających skórę.


Wszystkie zabiegi kosmetyczne opisane powyżej są wykonywane w naszym ośrodku WellnessPRO Club. Serdecznie zapraszamy. 

Więcej
artykułów

Up

Zapraszamy do WellnessPRO Club – świata piękna, relaksu i zdrowego stylu życia.

WellnessPRO Club

ul. Aroniowa 6, Lublin
www.wellnessproclub.pl

tel. 81 473 63 06
e-mail: wellnessproclub@wp.pl
fb: Wellnesspro Club