WellnessPRO Club

Dla ciałaWIOTKOŚĆ SKÓRY I BRAK JĘDRNOŚCI A KOLAGEN I ELASTYNA ORAZ ZABIEGI WSPOMAGAJĄCE. 
WIOTKOŚĆ SKÓRY I BRAK JĘDRNOŚCI A KOLAGEN I ELASTYNA ORAZ ZABIEGI WSPOMAGAJĄCE. 

Wiotkość skóry i brak jędrności to częsty problem po odchudzaniu, ciąży, po liposukcji czy też poprostu jako efekt naturalnego, ale postępującego procesu starzenia się skóry. Prędzej czy później dotyczy każdego z nas i nie należy się temu dziwić czy też się tego wstydzić.

W pierwszej kolejności zastanówmy się, skąd biorą się te problemy natury estetycznej? 

Wiotkość skóry związana jest głównie z zaburzeniami syntezy, stabilizacji czy też degradacji (niszczenia) włókien kolagenu i elastyny. 

Jak wiadomo kolagen i elastyna to białka młodości – są podstawowymi białkami, które budują tkankę łączną skóry. Kolagen zapewnia nam odpowiednią wilgotność w skórze, a elastyna nadaje jej sprężystości i jak nazwa wskazuje – elastyczność. Kolagen zapewnia ciągłość procesów odnowy komórkowej w skórze. Już od 25 roku życia synteza kolagenu zwalnia, po 50 roku życia jest jego gwałtowny spadek, a po 60 roku życia praktycznie nie są produkowane już nowe włókna.

Reasumując, należy dbać o skórę w taki sposób, aby jak najdłużej utrzymać włókna kolagenowe i elastynowe w jak najlepszym stanie oraz stymulować ich produkcję. Jędrność skóry w głównej mierze zależy od ilości i jakości tych włókien oraz odpowiedniego nawilżenia i nawodnienia. Kolagen i elastyna “lubią” towarzystwo witaminy C, retinol, kwasy AHA i PHA i wodę (każda komórka organizmu jej potrzebuje). Jeśli chodzi o ciało po odchudzaniu, ciąży czy liposukcji, wiotkość skóry i brak jędrności to często niemały problem. Skóra w tych procesach jest narażona na nadmierne rozciąganie, co uszkadza włókna kolagenu i elastyny. 

Co możemy zatem zrobić by ten proces wspomóc lub odwrócić jego negatywne skutki? 

Zacznijmy od domowych metod na poprawę jędrności i napięcia skóry, którymi możemy w łatwy sposób się wspomóc:

– regularne peelingi ciała – peelingi solne lub cukrowe z dodatkiem ziół, zielonej kawy, składników aktywnych skutecznie oczyszczą skórę, dotlenią, poprawią krążenie, napną i wygładzą – powinny być stosowane na wilgotną skórę, a następnie spłukane wodą i nawilżone odpowiednim balsam ujędrniającym,

– szczotkowanie na sucho – jest to tania i łatwa do wykonania metoda a przy tym skuteczna. Specjalną szczotką z włókien roślinnych agawy, wykonujemy szczotkowanie ciała, zaczynając od dołu, czyli od łydek. Okrężnymi ruchami wykonujemy masaż szczotką w kierunku serca i węzłów chłonnych. Taki masaż powinien trwać około 10min i może być wykonywany codziennie. Jest to forma peelingu, który pobudzi krążenie, dotlenia skórę, wygładzi i pozostawi ją miękką (pamiętajmy aby omijać znamiona, ranki i widoczne naczynka),

– kosmetyki ujędrniające – do ciała stosujemy głównie olejki i balsamy ujędrniające, które zawierają składniki potrzebne ciału – często jest to kofeina, l-karnityna, kwasy kosmetyczne, kakao, wyciągi z alg, wit. E, koenzym Q10, kwas hialuronowy, ekstrakty z pieprzu i papryczki chili. Nawilżają one skórę, wspomagają krążenie, metabolizm skóry, dotlenienie i odżywienie.

– ćwiczenia – poprzez zmniejszenie masy tkanki tłuszczowej a budowaniu tkanki mięśniowej, skóra napina się i ujędrnia,

– masaż i automasaż – regeneruje skórę, zasila ją w składniki odżywcze, poprawia ukrwienie tkanek. Do wykonania masażu możemy użyć własnych dłoni i oliwki do masażu, wzbogaconej najlepiej o składniki aktywne, aby podwoić efekty zabiegu, 

– ograniczenie spożywania alkoholu, soli i cukru, które negatywnie wpływają na stan i jakość naszej skóry jak i całego organizmu. Dodatkowo sól sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie, tworzeniu się cellulitu i obrzęków,

– prysznice naprzemienne – polegają na polewaniu ciała strumieniami wody, na przemian ciepłymi i zimnymi. Ciepła woda rozluźnia mięśnie, działa relaksująco, zimna woda zaś pobudza, zmniejsza stany zapalne. Bardzo dobrze działają na usuwanie toksyn z organizmu, pobudzają limfę, wzmacniają odporność, dobrze wpływają na układ  krążenia ale i też skutkują napięciem i gładkością skóry,

– sauna – wpływa pozytywnie nie tylko na detoksykację organizmu, ale również na fizjologię skóry i funkcjonowanie bariery naskórkowej. Sauna działa również jako drenaż limfatyczny, a co za tym idzie pomoże w walce z cellulitem i zastojami limfy. Poza dobrymi właściwościami detoksykującymi, wspiera poprawę krążenia krwi, dotlenienie komórek, a także nadaje skórze blask i sprężystość

A z o jeśli domowe metody nie skutkują? Mamy na to kilka sposobów, które cieszą się powodzeniem i skutecznością u nas w gabinecie. 

Możemy poprawić jędrność i sprężystość skóry urządzeniami najwyższej jakości, np. poprzez:

* fale radiowe frakcyjne RF – działanie cieplne w głąb skóry, rozgrzewają tkanki, przez co pobudzają krążenie wewnątrztkankowe, dotlenienie i odżywienie komórek. Przyspieszony zostaje metabolizm komórkowy, co wspomaga spalanie kalorii. Ponadto dochodzi do stymulacji fibroblastów do tworzenia nowych włókien kolagenu i elastyny. Fale RF działają również na te włókna juz obecne w skórze. Przy odpowiednio dobranych parametrach zabiegowymch, włókna kolagenowe są podgrzewane (a jak wiadomo to są białka) i następuje ich skrócenie, a co za tym idzie napięcie, co skutkuje ujędrnieniem i sprężystością skóry oraz jej napięcie i odmłodzeniem.

– laser frakcyjny CO2 – działanie lasera frakcyjnego oparte jest na celowym ale kontrolowanym uszkodzeniu skóry, aby zmobilizować ją do powstania procesów naprawczych i regeneracyjnych. Skóra po zabiegu intensywnie produkuje nowe włókna kolagenowe i elastynowe. Zabieg delikatnie złuszcza naskórek, więc po zabiegu skóra staje się gładsza i o wyrównanym kolorycie.

– endermologia z laserem biostymulacyjnym – masaż podciśnieniowy drenuje limfę, wygładza skórę, pobudzając krążenie, ukrwienie, dotlenienie komórek, ujędrnia i stymuluje skórę dzięki laserowi biostymulacyjnemu,

– liporadiologia – technologia urządzenia 5w1 pozwala na wielokierunkowe działanie w stosunku co do ciała i skóry – ujędrnia, wygładza, stymuluje, modeluje, drenuje limfę, działa antycellulitowo. Zastosowane są tutaj: masaż pod ciśnieniem, laser biostymulacyjny, fale RF, podczerwień i odmładzające światło LED.

– mezoterapia mikroigłowa – zabieg przy użyciu nakłuwania , który ma podobne działanie do lasera frakcyjnego, zmienia się tutaj jedynie metoda mikrouszkodzeń – mechaniczne nakłuwanie penem wyposażonym w mikroigiełki. Dodatkowo w przypadku mezoterapii możemy podziałać dobranym odpowiednio do problemu preparatem ze składnikami aktywnymi.

– kwasy kosmetyczne – zabiegi z użyciem peelingów chemicznych, które złuszczają i stymulują skórę.

Jeśli masz wątpliwości jaki zabieg wybrać i jak rozwiązać problemy niedoskonałości swojego ciała – zapraszamy na nieodpłatną konsultację.

 Aleksandra Głuszek.

Więcej
artykułów

Up

Zapraszamy do WellnessPRO Club – świata piękna, relaksu i zdrowego stylu życia.

WellnessPRO Club

ul. Aroniowa 6, Lublin
www.wellnessproclub.pl

tel. 81 473 63 06
e-mail: wellnessproclub@wp.pl
fb: Wellnesspro Club