Depilacja

Depilacja

line

 

Depilację ciała wykonujemy ciepłym woskiem metodą paskową.

Depilacja woskiem jest najlepszą, najtańszą, najszybszą i metodą depilacji, a efekt gładkiej skóry utrzymuje się od 2 do nawet 5 tygodni. Po kilku depilacjach, usuwanie włosków jest coraz mniej odczuwalne.

Przy regularnej depilacji woskiem, włoski odrastają wolniej i są słabsze, niektóre nie wyrastają w ogóle.

• Optymalna długość to ok. 1 cm, maksymalnie 1,5 cm. Włosy zbyt krótkie uniemożliwiają wykonanie zabiegu, zbyt długie zwiększają dyskomfort.
• Aby zabieg został przeprowadzony prawidłowo radzimy aby odczekać co najmniej 10 dni od ostatniego golenia maszynką, a przy regularnym wosku co najmniej 3 tygodnie.
• Depilacja woskiem może powodować podrażnienia skóry, i mimo prawidłowego wykonania zabiegu może dojść do przerwania naskórka. Może być to spowodowane złym stanem skóry, jak też zwiększoną jej wrażliwością.
• Na przerwanie naskórka szczególnie narażone są okolice bikini głębokiego i pach.
• Depilacja woskiem może powodować większe podrażnienia skóry mimo prawidłowego wykonania zabiegu- alergie, stany zapalne, przebarwienia. Podrażnienia przy prawidłowej pielęgnacji powinny zniknąć w ciągu kilku dni.
• Przed zabiegiem należy poinformować kosmetyczkę o branych lekach i zabiegach kosmetycznych mających wpływ na stan skóry(witamina A, leki przeciwtrądzikowe, zabiegi złuszczające – kwasy).
• Dzień przed zabiegiem proponujemy zrobić peeling ciała.
• W dniu depilacji nie nakładamy tłustych balsamów, kremów.
Osoby niepełnoletnie przyjmowane są tylko za zgodą rodziców.

Przeciwwskazania: gdy występuje skłonność do rozszerzania się naczynek, żylaki, przy chorobach skóry, obrzęki i świeże blizny, gdy skóra jest świeżo opalona, gdy występuje uczulenie na wosk, nie zaleca się osobom o słabej krzepliwości krwi, po zabiegach kosmetycznych np. kwasy, czy medycznych, gdy Klientka jest w trakcie leczenia schorzeń skórnych, trądzika, stosuje maści złuszczające, spożywa witaminę A i jej pochodne.

Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu – jeśli nie jest zagrożona. Skóra jest wtedy bardziej wrażliwa, więc prosimy o poinformowanie Kosmetyczki o swoim stanie.

Pielęgnacja po zabiegu depilacji: peelingujemy się dopiero po pięciu dniach od zabiegu, nawilżamy skórę regularnie, stosujemy filtr przeciwsłoneczny, w dniu depilacji nie korzystamy z sauny, basenu i nie kąpiemy się w gorącej wodzie.
Skóra po depilacji może być podrażniona lecz na drugi-trzeci dzień znikają zaczerwienienia i jej stan wraca do normy.

Zachęcamy do planowania depilacji tuż po miesiączce, gdyż ciało jest wtedy bardziej odporne na ból.

Cennik

logo-footer

WellnessPRO Club
ul. Aroniowa 6, Lublin
www.wellnessproclub.pl

tel. 81 473 63 06
e-mail: wellnessproclub@wp.pl
fb: Wellnesspro Club

zestawienie