Odwieczne zmartwienie -CELLULIT-

Która z nas go nie doświadczyła?

Jest bardzo mało takich szczęściar na tym świecie, niestety ja do niech nie należę.

Odkąd pamiętam cellulit towarzyszy mi najbardziej w okolicach ud i pośladków. Inne „wybranki” borykają się z nim jeszcze na brzuchu i ramionach. Odwieczna walka z wiatrakami. Wypróbowane diety, ćwiczenia, hektolitry magicznych balsamów, po których wszystko znika w mgnieniu oka, a najlepiej jak śpimy…..hmmm

Przerabiałam to wszystko raz z lepszym, a raz gorszym rezultatem, ale nigdy raz na zawsze. Czy my kobiety musimy go znosić jak tylko sobie pofolgujemy? Nagle pojawia się z dnia na dzień i weź tu bądź mądra. Pytanie: jak się go pozbyć?

Na początek trochę informacji:

Cellulit dotyka około 80, a nawet 90% kobiet w pewnym momencie ich życia. Mimo, iż nie jest chorobą to jest to problem niezwykle ważny, gdyż często jest powodem kompleksów czy niskiej samooceny. Większość z nas znakomicie wie jak wygląda cellulit i jak go rozpoznać.

Celulit objawia się pofałdowaniem skóry i pojawieniem się w tkance podskórnej nieregularnych zgrubień i guzków, które czasami dają dolegliwości bólowe. W przypadłości tej, w tkance podskórnej dochodzi do zaburzenia (zachwiania) proporcji pomiędzy tkanką łączną, a tkanką tłuszczową. W przypadku cellulitu obserwuje się nadmierne odkładanie wody, produktów metabolizmu, a przede wszystkim tkanki tłuszczowej, która rozkłada się nierównomiernie, a skóra w miejscu jej nagromadzenia staje się gąbczasta, o nierównomiernych zgrubieniach i guzkach, przypominająca powierzchnię pomarańczy (stąd określenie „skórka pomarańczowa”)

Cellulit – przyczyny powstawania cellulitu

Jest wiele czynników sprzyjających powstawaniu cellulitu. Przyczyny cellulitu można podzielić na: genetyczne, hormonalne, środowiskowe, przyjmowane leki oraz wynikające ze starzenia się organizmu (wieku).
Czynniki genetyczne:
– grubość i kolor skóry (cellulit dotyczy głównie osób z białą skórą, ponadto osoby z cienką skórą i jasną karnacją mają większe prawdopodobieństwo wystąpienia cellulitu ze względu na delikatną budowę skóry);
– płeć żeńska;
– typ budowy ciała – rozkład tkanki tłuszczowej (osoby z wąskimi ramionami i szerokimi biodrami mają większą tendencję do powstawania cellulitu, natomiast wysokie osoby o długich kończynach i wąskich biodrach nie mają praktycznie żadnych predyspozycji do jego pojawienia się);
– skłonność do występowania niewydolności żylnej;
– występowanie cellulitu w rodzinie (jeśli u mamy czy babci występuje cellulit, to jest duże prawdopodobieństwo, że nas też ten problem dotknie);
Czynniki hormonalne:
– nadmiar estrogenów (zbyt wysoki stosunek estrogenów do progesteronu, wysoki progesteron predysponuje do tworzenia się obrzęków);
Czynniki środowiskowe:
– zła dieta – nadmiar tłuszczów, węglowodanów i soli w diecie;
– odwodnienie organizmu;
– siedząca lub stojąca praca (zmniejszenie masy mięśniowej na korzyść tkanki tłuszczowej, zmniejszenie wydajności pompy mięśniowej w kończynach dolnych – uczucie ciężkich nóg) oraz brak aktywności fizycznej;
– używki – alkohol i papierosy zmniejszają przepływ krwi i osłabiają naczynia, uszkadzają włókna kolagenu i elastyny, a także zakłócają syntezę kolagenu;
– noszenie obcisłych ubrań i bielizny;
– noszenie butów na wysokim obcasie;
Stan zdrowia i stosowane leki:
– zaburzenia układu krążenia i układu limfatycznego;
– przebyte lub aktualnie toczące się w organizmie choroby (np. zaburzenia hormonalne, choroby nerek, serca i płuc);
– niektóre dolegliwości układu nerwowego i trawiennego (np. długotrwała depresja i stres wpływają na poziom katecholamin i sprzyjają rozwojowi cellulitu);
– preparaty antykoncepcyjne;
– HTZ;
– preparaty przeciwhistaminowe stosowane w alergiach;
– beta blokery stosowane w leczeniu chorób układu krążenia;
– preparaty stosowane w nadczynności tarczycy.
Wiek – wraz z wiekiem skóra starzeje się i wiotczeje- włókna tkanki łącznej tracą swą sprężystość;

Aby zlikwidować cellulit należy przyjąć do wiadomości następujące zasady:
– leczenie cellulitu musi być kompleksowe i wielokierunkowe;
– ponadto jest to proces długotrwały, który będzie wymagał od nas systematyczności i wytrwałości, a także pewnych wyrzeczeń, a nierzadko i zmiany stylu życia;
– wymaga także zaakceptowania samego siebie – łatwiej jest nam wtedy walczyć;

Aby osiągnąć dobry efekt leczenia należy wytyczyć pewne cele postępowania, a mianowicie:
– likwidacja tkanki tłuszczowej;
– usunięcie nagromadzonych metabolitów;
– przywrócenie prawidłowego krążenia krwi i odpływu limfy;
– przywrócenie właściwego napięcia mięśni;
– przywrócenie właściwej elastyczności i jędrności skóry;

Likwidacja cellulitu jest to działanie na wielu płaszczyznach – począwszy od wprowadzenia intensywnego ruchu, odpowiedniej diety z ograniczeniem soli i cukru, poprzez specjalistyczne zabiegi wyszczuplające w gabinetach, masaże drenujące, odchudzające, kończąc na odpowiednich kosmetykach do walki z cellulitem.

Kiedy nasze metody zawodzą, a cellulit jak był, tak jest, to warto zapukać do specjalistycznego gabinetu kosmetycznego. Tam dowiemy się, podczas konsultacji, w jakim stadium jest nasz cellulit i tkanka tłuszczowa. Pani Kosmetyczka przedstawi nam najlepsze metody do walki i plan działania aby jak najszybciej zobaczyć efekty.

Jak wiadomo metody łączone działają najlepiej, dlatego warto skupić się na kilku bodźcach działania przeciw tkance tłuszczowej.

Dzisiejsza kosmetologia oferuje bogaty wachlarz działania, tylko co wybrać?

Najpopularniejsza od paru sezonów jest:

Endermologia – intensywny masaż próżniowy, podczas którego rozbijamy stwardniałą tkankę tłuszczową i niwelujemy cellulit.

http://endermologia.com.pl/

Fala akustyczna– wytwarza wibracje w tkance łącznej powodując jej naprzemienne mechaniczne rozciąganie i obkurczanie. Tkanka łączna odzyskuje elastyczność poprzez restrukturyzację komórek. Zmniejsza to cellulit i rozstępy. https://centrumzdrowia.home.pl/fale-akustyczne-x-wave

Liposukja ultradźwiękowa – bezbolesna, energię ultradźwięków nakierowuje się bezpośrednio na tkankę tłuszczową, której chcemy się pozbyć. Jest to na tyle precyzyjne, że nie działa na otaczające tkanki. Niweluje tkankę tłuszczową i cellulit.

https://portal.abczdrowie.pl/liposukcja-kawitacyjna

Krolipoliza – działanie niską temperaturą poniżej 10 stopni C na tkankę tłuszczową, co prowadzi jednorazowo do obumarcia ok 20-30% na działanym obszarze.

http://www.wellnessproclub.pl/zabiegi-specjalistyczne1.html
Liporadiologia – metoda łączona przy jednym zabiegu. Masaż próżniowy połączony z działaniem zasysania, działania fali radiowej, światła LED, lasera biostymulującego. http://www.liporadiologie.com/pl-cotojestliporadiologie-strona-2.html

Elektrostymulacja – tzw. Ćwiczenia bierne, czyli podczas zabiegu nasze mięśnie wykonują pracę jak podczas kilkugodzinnego treningu na siłowni. Działa miejscowo.

Najlepiej byłoby wszystkie rodzaje zabiegów przeprowadzić na problematycznym obszarze, o ile nie ma przeciwwskazań.

Trzeba podejść do tego mądrze, poradzić się doświadczonej kosmetyczki, bo całość wymaga dyscypliny, czasu i pieniędzy.

Warto, bo lato odsłania wszelkie nasze niedoskonałości, a nasz wygląd gwarantuje nam dobre samopoczucie, zadowolenie z siebie i akceptację.

Każda z metod będzie skuteczna, jak będzie dobrze do nas dobrana, a my z czystym sumieniem w trakcie zabiegów będziemy trzymać dietę wspomaganą ruchem fizycznym i przyjmowaniem dużej ilości wody.

Wiele z nas przesypia najlepszy okres jaki jest teraz do przygotowania swojego ciała na lato.

Nie odwlekajcie decyzji o zabiegach w czasie, ponieważ wszystkie należy powtarzać reguralnie w całej serii aby dały rezultaty. Taka seria to 8, 10 lub nawet 14 zabiegów powtarzanych raz na tydzień lub nawet raz na miesiąc. Łatwo policzyć, jak długo nam zajmie cały pakiet zabiegów i jest to w optymistycznej wersji od 2 miesięcy do pół roku, a często dochodzi do 8 miesięcy.

Dlatego tak ważne jest poważne podejście do podjęcia decyzji o serii zabiegów. Wymaga to od nas systematyczności, dobrej organizaci i przestrzegania wszelkich zaleceń głównie dotyczących odpowiedniej diety i ruchu.

Zdyscyplinowane osoby, szybko zobaczą rezultaty swoich wysiłków, a efekt końcowy często jest powalający.

Warto myśleć o sobie i inwestować w siebie, bo szczęśliwa Kobieta to zadowolona z siebie i swojego wyglądu. A jak wiadomo dobre samopoczucie przekłada się na relacje w rodzinie jak i z innymi osobami.

Nie zastanawiaj się co zrobić, tylko jak?

Zapraszam do mnie na darmowe konsultacje, porozmawiamy. A ja rozwieję wszelkie wątpliwości, dobiorę najlepsze dla Ciebie zabiegi, abyś na lato była zadowolona ze swojego wyglądu.

www.wellnessproclub.pl

Pozdrawiam

Anna Trzaska